Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Czaplinku
19-10-2020

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Czaplinku

Data wydarzenia: 19-10-2020

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Czaplinku były wyjątkowe. Aktualna sytuacja epidemiczna oraz liczne obostrzenia, które jej towarzyszą spowodowały, iż nie dało się zorganizować uroczystości w tradycyjny sposób. I chociaż uczestników było mniej niż zwykle, to jednak ten dzień okazał się dla społeczności szkolnej ważny, a może i ważniejszy niż w latach ubiegłych.

Myśl przewodnia tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej brzmiała: „Edukacja to relacja”. Wyjątkowo dobitnie wskazują ona kierunek w tej trudnej rzeczywistości – dla ucznia, rodzica i nauczyciela. Uczymy się wszyscy, szukamy najlepszych i najefektywniejszych rozwiązań, staramy się myśleć optymistycznie i z wiarą wypatrywać lepszego i „normalniejszego” jutra, tęsknimy za zwyczajnością, szkolną zwyczajnością, dzięki której czuliśmy pewność zakotwiczoną w stabilnych instytucjonalnych ramach, planach zajęć, spotkaniach klasowych, pedagogicznych czy rodzicielskich ...
Spotkanie odbyło się 15 października w murach Czaplineckiego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło wyjątkowych gości. Uroczystość uświetnili: Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Urszula Ptak, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku – Michał Olejniczak, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czaplinku – Alina Karolewicz, Dyrektor CzOK – Aleksandra Łuczyńska oraz opiekun Rescue – Jarosław Tarnowski. Zespół Szkół reprezentowała dyrektor – Małgorzata Głodek, wicedyrektor – Wioletta Cylkowska, klasa I Liceum Ogólnokształcącego, klasa I Szkoły Branżowej oraz klasa I Technikum, a także reprezentanci pozostałych klas, kadry pedagogicznej, administracji i obsługi.
Uczniowie klas pierwszych zostali symbolicznie włączeni do społeczności szkolnej poprzez złożenie ślubowania, ten moment zapamiętają na długo. Natomiast dyrektor Zespołu Szkół – Małgorzata Głodek wręczyła Nagrody Dyrektora kadrze pedagogicznej oraz pracownikom obsługi i administracji, a Przewodnicząca Rady Powiatu – Urszula Ptak uhonorowała Nagrodą Starosty Drawskiego Małgorzatę Głodek oraz Żanetę Iwaniczko za sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.
Niezwykłą atmosferę wydarzenia stworzyli wokaliści i muzycy Zespołu Szkół: Martyna Maciąg, która zachwyciła interpretacjami i wykonaniem utworów Anny Jantar oraz Adel, Nadia Miazga – czarująca swą lirycznością i delikatnością, Wojciech Zięba – gitarzysta i wokalista z rokowym pazurem, pokazujący wrażliwą i piękną stronę męskiej osobowości oraz Maciej Jasiński, który – po prostu – cudownie akompaniował na pianinie, nadając niepowtarzalny urok zadumy z frywolną nutą radosnego rozmarzenia.
Pozostaje nam życzyć sobie i innym, by edukacja zawsze była relacją, by widzieć w uczniu i „ciągle pamiętać, w każdym czynie, słowie, że to nie komputer, ale młody człowiek”.
 
Tekst: Agnieszka Skonieczna, nauczycielka ZS w Czaplinku
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona