Nowy, uniwersalny materiał promocyjny
29-10-2020

Nowy, uniwersalny materiał promocyjny

Data wydarzenia: 29-10-2020

Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Drawskiego opracował i zakupił nowy materiał promocyjny – ramki pod tablice rejestracyjne z logo Pojezierze Drawskie, których na potrzeby promocji projektu zakupionych zostało 3000 szt.

Ramki za darmo można otrzymać w Wydziale Komunikacyjnym Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim i Szczecinku rejestrując samochód oraz w siedzibie Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Skąd pomysł na taki materiał promocyjny i dlaczego za darmo można go otrzymać aż w tylu miejscach?
W lipcu br. Powiat Drawski wspólnie z Powiatem Szczecineckim, Miastem Szczecinek oraz   Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną podpisał porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju turystyki naszych regionów poprzez opracowanie i wypromowanie się pod wspólnym hasłem Pojezierze Drawskie. Porozumienie zostało zawarte w celu wzmocnienia aktywności społecznej i przedsiębiorczości w sektorze gospodarki  turystycznej powiatów. W czasie obecnie panującej pandemii preferencje turystów uległy zmianie. Obecnie modny i atrakcyjny stał się wypoczynek w małych rodzinnych ośrodkach, agroturystykach i pensjonatach, a  to właśnie jest atutem naszego regionu. Mamy teraz przysłowiowe „5 minut” , z którego powinniśmy skorzystać, bo Pojezierze Drawskie ma czym się pochwalić i czym przyciągać. To region na obszarze którego jest 281 jezior, dziesiątki rzek i strumieni, to enklawa ciszy i spokoju.
W ramach projektu zostanie stworzona strona internetowa promująca projekt, przeszkoleni zostaną przewodnicy turystyczni, opracowane i wydane zostaną różnorodne materiały promocyjne, po to aby potencjalni turyście planując urlop, patrząc na mapę Polski decydowali się na wypoczynek na Pojezierzu Drawskim.

Tekst: Agnieszka Brzeźniakiewicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu