Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szczęśliwy finał…
04-11-2020

Szczęśliwy finał…

Data wydarzenia: 04-11-2020

Udało się” – tak w obecnej sytuacji można podsumować projekt „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH” realizowany przez grupę nieformalną pracowników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego w Drawsku Pomorskim - Panią Justynę Fuk, Grażynę Dudkę oraz Joannę Orzepowską.

Środki na realizację pozyskano w ramach działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny „Familia” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego i Gminy Drawsko Pomorskie.
 
W ramach realizacji projektu zgodnie z założeniami projektu odbyły się zajęcia fitness na świeżym powietrzu na terenie Orlika w Parku Chopina, które frekwencją zaskoczyły samych realizatorów. Zgodnie z planem udało się także upiększyć teren zielony poprzez wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych przy Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy - Ośrodku Rehabilitacyjno - Kulturalnym w Drawsku Pomorskim, a przy okazji w ramach docenienia zaangażowania i czynnego udziału w projekcie odbyło się spotkanie podsumowujące przy słodkim poczęstunku. Przy okazji wszystkich realizowanych działań uczyliśmy Naszych uczestników projektu bezpiecznych zachowani tj. trzymanie dystansu czy odpowiednia dezynfekcja rąk i sprzętu wykorzystywanego podczas wykonywanych czynności.
Zajęcia fitness i utworzony teren zielony w znaczący sposób przyczyniły się do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego Naszych uczestników po okresie izolacji  w związku z epidemią COVID-19.
Ponieważ Nasz Ośrodek decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego od dnia 24 października 2020 r. został zamknięty z powodu znaczącego wzrostu zachorowań w Polsce mamy nadzieję, że realizacja projektu pozwoli Nam wszystkim przetrwać ten trudny czas w dobrej kondycji psychofizycznej – dodała Joanna Orzepowska – kierownik PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim.
 
Tekst: Joanna Orzepowska
Kierownik Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy-Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona