Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści uczcili bohaterów
06-11-2020

Kaliscy licealiści uczcili bohaterów

Data wydarzenia: 06-11-2020

W piątek 30 października 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim z klasy wojskowej wraz z wychowawcą mjr rez. Andrzejem Kowalewskim i dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach bohaterów w ramach akcji MEN ,,Szkoła pamięta” oraz kontynuacji akcji MON „Mundurowa pamięć”. Ideą akcji jest upamiętnienie przez młodzież żołnierzy polskich i sojuszniczych armii, którzy zginęli i walczyli podczas drugiej wojny światowej za wolną Polskę.

Uczniowie wraz z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie kaliskiego Żołnierza Wyklętego, żołnierza września 1939 r., kawalera orderu Virtuti Militari, nauczyciela języka polskiego w kaliskich szkołach – Kazimierza Przybysławskiego, a także na symbolicznym pomniku lotników amerykańskich, którzy zginęli w 1944 r., w katastrofie zestrzelonego samolotu B-17, w okolicach Dębska.  Uczennice z Drawna złożyły kwiaty i znicz na grobie żołnierza polskiego, pochowanego w lesie niedaleko Drawna. Jest to plutonowy Józef Zadrożny, który zginął w marcu 1945 r. w potyczce z Niemcami.
Hołd zmarłym i poległym żołnierzom oddały uczennice i uczniowie - w Kaliszu Pomorskim i Dębsku: Klaudia Garlikowska, Sebastian Rulewicz i Szymon Zioło, w Drawnie: Julia Horba, Sandra Michalak, Paulina Przybylska i Maja Piotrowska.
Chwała bohaterom. Cześć ich pamięci!
 
Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona