Wieczornica w MOW w Czaplinku
13-11-2020

Wieczornica w MOW w Czaplinku

Data wydarzenia: 13-11-2020

W środę 10 listopada 2020 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku odbyła się Wieczornica Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na której obecny był Wicestarosta Mariusz Nagórski.

W tym roku Polacy obchodzą 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność, którą zdobyliśmy oraz niepodległość nie są nam dane raz na zawsze. Tradycje uroczystego obchodzenia 11 listopada są niemiernie ważne dla Polaków. To symbol patriotyzmu, który wciąż przypomina o odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Wieczornica została przygotowana przez Ewelinę Rumińską ze wsparciem Aleksandry Kujawki, Marty Mastyły, Marty Małeckiej oraz Emila Tynnego.

Tekst: Ewelina Rumińska, wychowawca w MOW w Czaplinku