Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Umowa na dofinansowanie robót budowlanych w Domu Pomocy Społecznej.
27-11-2020

Umowa na dofinansowanie robót budowlanych w Domu Pomocy Społecznej.

Data wydarzenia: 27-11-2020

W dniu 25 listopada 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim oficjalnie podpisano umowę na dofinansowanie ze środków PFRON robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, polegających na wykonaniu zadania dotyczącego przebudowy części budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie w celu dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie łazienek w pokojach mieszkalnych, wymianę stolarki drzwiowej, budowę szybu i montaż windy oraz termomodernizację budynku.

Umowy zostały podpisane pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Annę Bańkowską – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,
a  Powiatem Drawskim reprezentowanym przez Stanisława Cybulę – Starostę Drawskiego,
Waldemara Włodarczyka – Etatowego Członka Zarządu i Skarbnika Powiatu – Joannę Andrykowską. W spotkaniu ponadto wziął udział Naczelnik Wydziału Inwestycji Mirosław Szulist oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Darskowie – Wioletta Smolich.
Wartość dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 844 582,76 zł.
  
Przypomnieć należy, że Dom Pomocy Społecznej w Darskowie w ostatnich latach doczekał się ważnych zmian. Powiat Drawski w latach 2018-2019 w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie etap I i II” wykonał przyłącze cieplne do budynku  DPS w Darskowie z istniejącej biogazowni w łącznej kwocie 337 050, 00 zł.  W 2020 roku  w ramach III etapu wyżej wymienionego zadania rozpoczęto termomodernizację Domu Pomocy Społecznej, którego wartość wyniosła łącznie  3 346 282,97 zł, przy pozyskanych dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego wynoszącym 1 911 401,23 zł.
 
 
Tekst: Przemysław Radomski, Wydział Inwestycji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona