Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Projekt „Razem przeciw przemocy” 2020
30-11-2020

Projekt „Razem przeciw przemocy” 2020

Data wydarzenia: 30-11-2020

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny „FAMILIA” ukończyło realizację projektu pn. ”Razem przeciw przemocy” współfinansowanego ze środków Powiatu Drawskiego.

Projekt realizowany był przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim. Zadanie miało na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy, zmniejszenie akceptacji dla zjawiska przemocy oraz promowanie postawy przeciwstawiania się jej stosowaniu.
Pierwszym etapem realizowanego zadania był konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na terenie powiatu drawskiego. Dzieci miały do wykonania plakat promujący przeciwdziałanie przemocy. Do udziału w konkursie zgłosiło się 82 dzieci. W dniu 6 listopada 2020 r. komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Kobryś - Prezes Stowarzyszenia „FAMILIA”, Kamila Kowalik, Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Karolina Osipiak, członek Stowarzyszenia „FAMILIA” wyłoniła następujących laureatów:
1. Karolina Gregorowicz, kl. I
2. Michalina Lodzińska, kl. III
3. Jagoda Pomagalska, kl. II
4. Anna Kaziszyn, kl. I
5. Alicja Tomiec, kl. III
6. Anna Staniec, kl. III
7. Jonatan Tobiasz, kl. VIII
8. Klaudia Kowalska, kl. VII
9. Hanna Srzelecka, kl. VI
10. Nataniel Kranc, kl. IV
11. Gabriela Nowak, kl. V
12. Lena Szalewicz, kl. IV.
Wyłonione prace konkursowe zostały umieszczone w kalendarzach na rok 2021 r. zakupionych w ramach projektu, a laureaci konkursu otrzymali nagrody.
 
Kolejnym etapem projektu było szkolenie dla rodziców zastępczych z terenu powiatu drawskiego, które odbyło się w dniu  26 listopada. Szkolenie swym zakresem objęło takie zagadnienia jak:
- występowanie przemocy w rodzinie
- konsekwencje krzywdzenia dzieci dla ich rozwoju i przyszłego funkcjonowania
- działania interwencyjne podejmowane przez rodziców w sytuacji przemocy skierowanej wobec dzieci przez dorosłych i rówieśników.
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną szkolenie zrealizowane było za pomocą platformy internetowej w trybie online. Udział w szkoleniu był świetną okazją do spotkania w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy za udział w konkursie plastycznym, a rodzicom zastępczym dziękujemy za uczestnictwo w szkoleniu.
 
 
 
Sporządziła: Agnieszka Kobryś, Prezes Stowarzyszenia „FAMILIA”
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona