Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dziesiąte Mistrzostwo Polski Mateusza Kuzi
02-12-2020

Data wydarzenia: 02-12-2020

W dniach od 14 do 15 listopada 2020 r. Mateusz Kuzia uczeń 3 klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim wziął udział w XIV Otwartych zawodach o „Puchar Niepodległości” oraz Mistrzostwach Polski w sprincie w radioorientacji sportowej, rozegranych w kompleksie leśnym na terenie gminy Wałcz. Zdobył po raz dziesiąty tytuł Mistrza Polski.

W obydwu biegach startował w kategorii M21 czyli w tzw. „elicie”, co oznacza że „zbiera” wszystkie możliwe punkty. W dniu 14 listopada wygrał pierwszy bieg klasyczny w paśmie 144MHz i uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich kategorii wiekowych.
15 listopada w niedzielę odbył się bieg sprinterski w pasmie 3.5MHz, w którym pokonał rywali z dużą przewagą. Tym samym zdobył dziesiąty tytuł Mistrza Polski w biegach na radioorientację w swojej karierze.
Następne zawody w biegach na radioorientację odbędą się wczesną wiosną 2021 r.
Życzymy Mateuszowi wytrwałości i kolejnych sukcesów.

Tekst: Renata Effenberg – Nawrot, nauczycielka w ZS w Kaliszu Pom.