Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pakiety wsparcia dla organizacji kombatanckich
09-12-2020

Pakiety wsparcia dla organizacji kombatanckich

Data wydarzenia: 09-12-2020

Obecna sytuacja, z jaką przyszło nam się zmierzyć, jest wyjątkowo trudna dla osób starszych. Chcąc wspomóc szczególnie te osoby, które walczyły w obronie naszej Ojczyzny, w ramach pakietu wsparcia Starosta Drawski przygotował dla Kombatantów, Inwalidów Wojennych, Sybiraków, Kombatantów Misji Pokojowych z całego powiatu zestawy środków ochrony osobistej: maseczki wielokrotnego użytku oraz żele do dezynfekcji rąk.

Przygotowując zestawy brano przede wszystkim po uwagę zapewnienie możliwie jak największego bezpieczeństwa dla seniorów w czasie pandemii. Jednocześnie wierzymy, że ten trudny czas wkrótce minie i znowu, w normalnych warunkach, będziemy mogli się razem spotykać podczas wydarzeń rocznicowych czy wigilii.
Symboliczne pakiety wsparcia w walce z COVID-19 dla Kombatantów, Inwalidów Wojennych, Sybiraków, Kombatantów Misji Pokojowych z Drawska Pomorskiego wręczył Wicestarosta – Mariusz Nagórski. Kombatantom i Sybirakom ze Złocieńca pakiety wręczył Etatowy Członek Zarządu – Waldemar Włodarczyk. W Czaplinku Kombatantom i Sybirakom pakiety wręczyli Sekretarz Powiatu - Katarzyna Getka oraz Członek Zarządu – Zbigniew Dudor.     
Maseczki wielokrotnego użytku zostały zakupione w ramach projektu „SZOWES-OWES w regionie szczecińskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, natomiast żele do dezynfekcji rąk zostały zakupione z budżetu Powiatu Drawskiego. 
 
Projekt „SZOWES – OWES w regionie szczecineckim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020
Tekst: Małgorzata Katuszonek, Wydział Organizacyjny
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona