Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolą swoich najbliższych
09-12-2020

Szkolą swoich najbliższych

Data wydarzenia: 09-12-2020

Grupa Medical Team działająca przy Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim pomimo przejścia na nauczanie zdalne nadal podnosi poziom swojej wiedzy i umiejętności biorąc udział w szkoleniach na platformie Teams. Członkowie Medical Team w listopadzie i grudniu 2020 r. przeprowadzili dla swoich rodzin szkolenia z zakresu wykonania RKO.

Wiemy, jak ważne jest propagowanie wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielają przecież świadkowie wypadków, a najczęściej są nimi członkowie rodziny. W ramach podniesienia bezpieczeństwa członkowie Medical Team w listopadzie i grudniu przeprowadzili dla swoich rodzin szkolenia z zakresu wykonania RKO, pierwszej pomocy przy zakrztuszeniach oraz pomocy osobie nieprzytomnej poprzez ułożenie jej w pozycji bezpiecznej.
W szkoleniach chętnie wzięli udział wszyscy członkowie rodzin: rodzice, rodzeństwo, a nawet babcie i dziadkowie. Korzyści z takich szkoleń są wielopłaszczyznowe. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności szkoleniowe i rozwijała kreatywność (nie było przecież pod ręką fantomów szkoleniowych). Rodziny wspólnie i aktywnie spędziły ze sobą czas zwiększając poziom swojego bezpieczeństwa i wzmacniając więzi rodzinne.  Szkoleniom towarzyszył konkurs fotograficzny. Nagrodzone fotografie wykonała Paulina Klimczak, Zofia StąporekMiłosz Pieśkiewicz.
Działania odbyły się w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego „Rozwój Grupy Medycznej Medical Team i rowerowego ochotniczego pogotowia ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w gminie Kalisz Pomorski”.  
                                                                                                             
 Tekst: Renata Pietroń, opiekunka grupy Medical Team Kalisz Pomorski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona