Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliski licealista zwycięzcą konkursu historycznego
14-12-2020

Kaliski licealista zwycięzcą konkursu historycznego

Data wydarzenia: 14-12-2020

W dniu 9 grudnia 2020 r. odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego 1945-1990”, organizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecnie.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Dariusz Guz, uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim.
Tegoroczna edycja konkursu - „Szczecińskie drogi do Solidarności” skupiała się przede wszystkim na wydarzeniach i bohaterach szczecińskiego Sierpnia 1980 r. Konkurs ma charakter dwuetapowy. Jego celem jest zainteresowanie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii regionalnej w kontekście historii całego kraju, budowanie tożsamości lokalnej i narodowej oraz podkreślenie roli Szczecina i regionu w najnowszej historii Polski.​
Do pierwszego etapu przystąpiło 72 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W finale, ze względów sanitarno-epidemiologicznych zorganizowanym online, znalazło się dziesięcioro uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w teście. Najlepszym wśród finalistów po zaciętej rywalizacji okazał się uczeń kaliskiego liceum Dariusz Guz, przygotowywany do konkursu przez dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursowych zmaganiach.

 

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pom.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona