Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści poznali możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii
17-12-2020

Kaliscy licealiści poznali możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii

Data wydarzenia: 17-12-2020

W piątek 11 grudnia 2020 r. w uczniowie trzeciej klasy o profilu dwujęzycznym w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w spotkaniu na platformie ClickMeeting prowadzonym przez Janusza Dragiewicza, Certyfikowanego Konsultanta Edukacyjnego British Council, twórcy portalu studiawanglii.pl, z udziałem Mateusza Gajdy, absolwenta klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum, który ukończył studia na kierunku Business Management na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii.

Goście przekazali tegorocznym maturzystom cenne informacje. Podzielili się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich. Jest to ostania szansa, aby składać dokumenty przed zmianami, które mają nastąpić od stycznia 2021 r.
 
Mateusz Gajda opowiedział o swoich doświadczeniach w zakresie rekrutacji na studia zagraniczne. Mówił o korzyściach, jakie płyną ze studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych, m. in. poznawaniu międzykulturowego środowiska, wysokim poziomie nauczania, możliwości uzyskania wsparcia finansowego. Po spotkaniu licealiści mieli okazję do zadawania pytań oraz indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.     
Dziękujemy Januszowi Dragiewiczowi za profesjonalne przedstawienie możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii i umożliwienie uczniom spotkania z absolwentem jednej z tamtejszych uczelni. Koordynatorkami spotkania były nauczycielki języka angielskiego – Magdalena Łojek i Joanna Boniecka.
 
 
Tekst: Magdalena Łojek, nauczycielka w ZS w Kaliszu Pom.

 

           

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona