Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Udany występ w finale „Olimpiady Solidarności”
24-12-2020

Udany występ w finale „Olimpiady Solidarności”

Data wydarzenia: 24-12-2020

W dniach od 16 do 17 grudnia 2020 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym województwo zachodniopomorskie reprezentowała trzyosobowa drużyna złożona z dwóch uczniów klasy trzeciej kaliskiego liceum - Dariusza Guza i Wiktora Piwnickiego oraz ucznia I Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka - Kacpra Szutowskiego. Zespół, którego opiekunem był dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski osiągnął bardzo dobry wynik, zajmując w klasyfikacji generalnej konkursu piąte miejsce.

Szesnaście trzyosobowych drużyn konkurowało ze sobą podczas dwóch dni zdalnej rywalizacji, biorąc udział w egzaminie ustnym i obronie publicznej prezentacji multimedialnej. Na wyniki drużyn składała się punktacja uzyskana z egzaminu ustnego, oceny prezentacji i obrony publicznej. Przebieg konkursu oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera.
 
Drużyna z województwa zachodniopomorskiego uzyskała łącznie 24,2 na 30 możliwych do zdobycia punktów. Do miejsca na podium zabrakło 1,1 pkt. Szczególnie dobry wynik licealiści uzyskali na egzaminie ustnym, gdzie zajęli drugie miejsce wśród wszystkich drużyn.
 
Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Do rywalizacji wojewódzkich w 2020 r. przystąpiło 800 uczestników wyłonionych z blisko 3500 uczniów, którzy zgłosili się do etapu szkolnego konkursu. Z każdego województwa w finale brała udział drużyna składająca się z trzech laureatów etapu wojewódzkiego pod opieką nauczyciela przygotowującego zwycięzcę tej fazy konkursu.
Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.
 

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pom.

 

Link do strony z wynikami konkursu: https://olimpiadasolidarnosci.pl/2020/12/zwyciezcy-vi-edycji-konkursu-olimpiada-solidarnosci-dwie-dekady-historii-2-2/

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona