Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Medical Team promował zasady bezpieczeństwa
29-12-2020

Medical Team promował zasady bezpieczeństwa

Data wydarzenia: 29-12-2020

W poniedziałek 21 grudnia 2020 r. wolontariuszki z grupy Medical Team działającej w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim promowały zasady bezpieczeństwa w okresie zimowym wśród mieszkańców Kalisza Pomorskiego.

W chwili kiedy wszyscy jesteśmy skoncentrowani na przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego w związku z pandemią wirusa Covid -19 trochę umknęły nam zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest niezmiernie ważne, zwłaszcza w okresie zimowych chłodów oraz intensywnego ogrzewania mieszkań.
Młodzi pasjonaci ratownictwa wraz z opiekunkami grupy paniami Jadwigą Czernigą i Renatą Pietroń, przygotowali ulotkę przypominającą w skrócie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wolontariuszki z grupy Medical Team - Justyna Klimczak oraz Zofia Stąporek prowadziły akcję informacyjną wśród mieszkańców miasta oraz rozdawały ulotki.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu finansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego „Rozwój Grupy Medycznej Medical Team i rowerowego ochotniczego pogotowia ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w gminie Kalisz Pomorski”.
Wolontariuszkom dziękujemy za zaangażowanie, a mieszkańcom gminy życzymy dużo zdrowia.
 
Tekst: Renata Pietroń i Jadwiga Czerniga, opiekunki Medical Team Kalisz Pomorski

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona