Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Egzamin zawodowy kaliskich informatyków 2021
26-01-2021

Egzamin zawodowy kaliskich informatyków 2021

Data wydarzenia: 26-01-2021

W dniach 12 i 19 stycznia 2021 r. siedemnaścioro uczniów klasy czwartej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim przystąpiło do egzaminu zawodowego z kwalifikacji EE.09 – programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Egzamin składał się z części pisemnej, która odbyła się we wtorek 12 stycznia 2021 r. oraz części praktycznej z wykorzystaniem komputera, która odbyła się 19 stycznia br. Uczniowie zdawali część praktyczną w grupach pięcio i sześcioosobowych. Każda ze zmian miała inne zadania do wykonania. Uczniowie przygotowali m. in. strony internetowe - liczącą współczynnik BMIczy stronę lotniska z planem odlotów i bazą danych z ich rozkładem. Nad prawidłowością egzaminu, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa czuwał zespół nadzorujący w składzie: przewodnicząca Katarzyna Fajger oraz członkowie ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorski Aleksandra Budzyńska i Marlena Maras.
Warto podkreślić zaangażowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym, Marty Woźniak, Adama Stąporka i Szymona Minkiewicza, którzy przygotowali komputery z systemem i oprogramowaniem niezbędnym do wykonania zadań egzaminacyjnych. Stanowiska spełniały normy BHP i były wyposażone w urządzenia peryferyjne, co pozwoliło szkole na uzyskanie statusu ośrodka egzaminacyjnego OKE w kwalifikacji EE.09.
Większość zajęć praktycznych przygotowujących do egzaminu nauczyciele prowadzili zdalnie. Uczniowie skorzystali także z dodatkowych konsultacji on-line prowadzonych przez dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego z Akademii Morskiej w Szczecinie, któremu bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenne wskazówki. Informatycy wramach projektu z Kontraktu Samorządowego realizowanego przez powiat drawski uczestniczyli w zajęciach na uczelniach wyższych, Akademii Morskiej w Szczecnie i PWSZ w Wałczu, które zwiększyły ich kompetencje zawodowe. Wychowawczyni kl. 4 TI, zastępca dyrektora Katarzyna Witek motywowała swoich wychowanków przed każdym egzaminem.

 

Tekst: Katarzyna Witek, wicedyrektor ZS w Kaliszu Pom.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona