Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jesteśmy na podium!
03-02-2021

Jesteśmy na podium!

Data wydarzenia: 03-02-2021

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2020, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Drawski w swojej kategorii – powiaty do 60 tysięcy mieszkańców, zajął drugie miejsce i zdobył 49125 punktów. Na miejscu pierwszym znalazł się Powiat Augustowski, zaś na trzecim – Powiat Przasnyski.

W wieloletniej historii rankingu ZPP Powiat Drawski trzykrotnie zajmował I miejsce - w 2012, 2013 i 2014 roku. W roku 2015 Powiat Drawski uplasował się na II miejscu, a w roku 2019 – na III miejscu.

O Rankingu:
Ranking Gmin i Powiatów ZPP oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest on jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Formuła rankingu wciąż się rozwija. Przybywa podmiotów, które chcą pochwalić się swoimi działaniami. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. Każdy z internautów może sprawdzić, na jakim pułapie był, a także, gdzie obecnie znajduje się dany samorząd.
 
Szczegółowa lista laureatów:
 
 http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking%5CMain&id=1
 
Tekst:
Karolina Podolska
Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona