Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z Małgorzatą Golińską
11-02-2021

Spotkanie z Małgorzatą Golińską

Data wydarzenia: 11-02-2021

W ostatnich dniach w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, gościliśmy panią wiceminister – Małgorzatę Golińską.

Rozmowy z udziałem Przewodniczącej Rady Powiatu Drawskiego – Urszuli Ptak, oraz wicestarosty - Mariusza Nagórskiego, dotyczyły zagadnień konstruowania nowych strategii korzystania z funduszy unijnych i krajowych na zadania z ekologii, edukacji i zdrowia. Pani minister reprezentuje Ministerstwo Klimatu i  Środowiska, które ma dziś ogromne możliwości (i zadania) w zakresie poprawy warunków ekologicznych na terenie naszego kraju. Powiat w ostatnim okresie wnioskował do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o wsparcie projektów budowy zapasowego źródła wody przy drawskim szpitalu, oraz o dofinansowanie zadań ograniczających emisję dwutlenku węgla w tym – termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej i rozwijających pozyskiwanie energii ze źródeł fotowoltaiki. 
Rozmawialiśmy również o trwającym projekcie promocji Pojezierza Drawskiego, który realizowany jest wraz z powiatem i gminą Szczecinek. Pani minister, jako mieszkanka Szczecinka i leśnik z zawodu wskazała na potencjalne źródła finansowania naszych projektów, oraz zadeklarowała wspieranie projektów, które służyć będą regionowi.
 
 
Tekst: Mariusz Nagórski, wicestarosta
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona