Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Amazon STEM Kindloteka w drawskiej bibliotece
15-02-2021

Amazon STEM Kindloteka w drawskiej bibliotece

Data wydarzenia: 15-02-2021

Trwają przygotowania do uruchomienia Amazon STEM Kindloteka. Specjalnego miejsca w Bibliotece w Drawsku Pomorskim. Będzie to pracownia edukacyjna oferująca bezpłatne warsztaty z zakresu STEM, technologii, robotyki, kodowania i popularyzacji czytelnictwa.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim im. Stefana Żeromskiego wraz z Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o. przygotowuje dla czytelników specjalną pracownię. Kindloteka STEM to flagowy projekt społeczny Amazon, który opiera się na tworzeniu w szkołach i bibliotekach interaktywnych kącików czytelniczych. Cel jest prosty: łączenie pasji do czytania z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.
Aktualnie pracownia jest już prawie gotowa, trwają szkolenia bibliotekarzy oraz opracowywany jest regulamin pracowni.
Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej metody nauki i poszerzania horyzontów – poinformowała Jolanta Pluto-Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, któremu podlega drawska biblioteka.
STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) – akronim który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki.
 
 
Adam Cygan
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona