Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej
12-05-2021

Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

Data wydarzenia: 12-05-2021

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Obchodzone święto jest wyjątkową okazją, aby podkreślić istotną rolę tych grup zawodowych, a przede wszystkim podziękować za zaangażowanie oraz poświęcenie dla chorych w tym szczególnym, jakże trudnym okresie pandemii koronawirusa.

W związku z obchodami święta,  w dniu 12 maja 2021 roku w Drawskim Centrum Specjalistycznym w Drawsku Pomorskim, Samodzielnym Publicznym ZOZ MSWiA Szpitalu Specjalistycznym  w Złocieńcu, Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Zespole Placówek Edukacyjno Terapeutycznych w Bobrowie oraz Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, wizytę  złożyli m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu -  Urszula Ptak, Starosta Drawski - Stanisław Cybula, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego -  Waldemar Włodarczyk, Sekretarz Powiatu -  Katarzyna Szlońska - Getka oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych - Jolanta Banaszek i podinspektor -  Anita Słupska.
Z tej okazji  zorganizowano wspólne spotkania z Dyrekcją szpitali m.in. Dyrektorem DCS Marzeną Dzieżą, Dyrektorem Zarządzającym - Michałem Michalakiem, Naczelną pielęgniarek DCS - Anetą Dąbrowską, przełożoną pielęgniarek w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu - Małgorzatą Faltynowską, kadrą kierowniczą pielęgniarek, pielęgniarkami i położnymi oraz Dyrektorem ZPET w Bobrowie – Krystianem Ignacakiem. Podczas spotkań włodarze Powiatu w imieniu Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Drawskiego, złożyli najserdeczniejsze życzenia satysfakcji wykonywanego odpowiedzialnego zawodu. Dużo wytrwałości, siły, zdrowia, ciepła i życzliwości oraz podziękowali za ciężką pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Jolanta Banaszek
Naczelnik