X Mistrzostwa w chodzeniu po Drawie!
20-05-2021

X Mistrzostwa w chodzeniu po Drawie!

Data wydarzenia: 20-05-2021

Starosta Drawski oraz Land Rover Club PL zapraszają na dziesiątą, jubileuszową edycję Mistrzostw w chodzeniu po Drawie, które odbędą się w niedzielę 6 czerwca br. Impreza została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Mistrzostwa w chodzeniu po Drawie to otwarty amatorski marsz przeprawowy w górę rzeki Drawy, wzbogacony o przeszkody i zadania, m.in:
  • marsz rzeką
  • marsz terenowy
  • techniki linowe, m.in. most linowy i zjazd na rolce
  • zadania paramedyczne (ABC)
  • inne

Spotkanie uczestników tradycyjnie o godzinie 10.30 na moście betonowym przez rzekę Drawę (most Murzynka) w ciągu drogi leśnej z Karwic lub Konotopu do Siennicy, w pobliżu wyjścia Drawy z jeziora Lubie. Startujemy o godzinie 11.00. Trasę pokonujemy własnym rytmem bez pomiaru czasu. W przypadku zmiany miejsca zbiórki każdy z uczestników zostanie odpowiednio wcześnie poinformowany.

Wymagania sprzętowe dla uczestników:
- sznurowane buty najlepiej ponad kostkę, długie spodnie, koszulka lub koszula najlepiej z długim rękawem. Odzież i obuwie zapasowe do przebrania po marszu są obowiązkowe, spakowane w sposób zabezpieczający przed zamoczeniem.

Wśród uczestników imprezy, którzy wykonają przynajmniej połowę zadań, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Uczestnictwo w imprezie jest nieodpłatne. Organizator zapewnia medyczne zabezpieczenie trasy.

Udział w Mistrzostwach może wziąć każda osoba pełnoletnia (osoby niespełniające tego warunku tylko pod opieką osoby dorosłej i za pisemną zgodą opiekuna prawnego), która oświadczy, że jest zdrowa i nie ma przeciwwskazań do jej udziału w grze terenowej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 1.06.2021 r. do godz. 14.00 (podajemy datę urodzenia, nr kontaktowy oraz PESEL - dla celów ubezpieczeniowych). Ze względów bezpieczeństwa liczba uczestników jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia zapisów na rajd.

NIE MA MOŻLIWOŚCI DOPISANIA SIĘ DO LISTY UCZESTNIKÓW PO ZAMKNIĘCIU ZAPISÓW!

Zapisy oraz szczegółowe informacje: tel. 94 36 301 85 (Karolina Podolska) lub mailowo: turystyka@powiatdrawski.pl

W przypadku spadku temperatur poniżej 20 *C; silnych burz lub innych anomalii pogodowych zagrażających bezpieczeństwu uczestników marsz może być odwołany. W razie wątpliwości uczestnicy proszeni są o kontakt telefoniczny z organizatorem.

UWAGA!

Uczestnicy decydują się na udział w imprezie przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego, w tym obowiązujących w dniu imprezy ograniczeń ustawowych lub wprowadzonych rozporządzeniem właściwego ministra i zobowiązują się do ich przestrzegania. Szczegółowe instrukcje zostaną przekazane uczestnikom na miejscu zbiórki.

Tekst:
Karolina Podolska