„Drzewa”
02-06-2021

„Drzewa”

Data wydarzenia: 02-06-2021

To tytuł wernisażu wystawy malarstwa podopiecznych złocienieckiej filii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego w Drawsku Pomorskim, który odbył się w dniu 01 czerwca 2021 r.

Uczestników wystawy przywitała Urszula Miłoszewska – kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Na spotkanie licznie przybyli autorzy prac wraz z instruktorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia Michałem Heppnerem – instruktorem ds. kulturalno-oświatowych, prowadzącym pracownię artystyczną w dziennym domu samopomocy w Złocieńcu. Wystawa jest efektem wieloletniej współpracy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy w Drawsku Pomorskim. W ramach tej współpracy już trzykrotnie mogliśmy zaprezentować prace plastyczne powstające w ramach terapii zajęciowej w złocienieckiej filii Domu.

Podczas wernisażu Joanna Orzepowska – kierownik PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim w skrócie opowiedziała o zadaniach realizowanych w ośrodku, natomiast  Michał Heppner w rozmowie podkreślał specyfikę pracy z osobami z różnego rodzaju, często bardzo poważnymi niepełnosprawnościami, ale również zwracał uwagę na techniki wykorzystywane w procesie powstawania dzieł. Na wystawie zaprezentowano ponad pięćdziesiąt obrazów wykonanych w różnych formatach i technikach, które powstawały przez ponad 7 miesięcy. W chwili obecnej artyści pracują nad nowymi tematami (słoneczniki), pozostając wciąż w głównym nurcie - natura.

Na zakończenie spotkania Małgorzata Dziadek – dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim podziękowała artystom, terapeutom oraz mieszkańcom Kalisza Pomorskiego uczestniczącym w wernisażu, wyrażając uznanie i podziw dla autorów prac oraz terapeutów na co dzień pracujących w dziennym domu samopomocy.
Serdecznie zapraszamy do oglądania prac w kaliskim Pałacu do dnia 21.06.2021 r.

Autor tekstu: Joanna Orzepowska