Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat - Dzień Dziecka w ZPET w Bobrowie
07-06-2021

Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat - Dzień Dziecka w ZPET w Bobrowie

Data wydarzenia: 07-06-2021

Dzień Dziecka jest jednym z tych dni, który przynosi wiele radości dzieciom oraz dorosłym. Nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie z okazji tego święta przygotowali moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla swoich młodszych i starszych podopiecznych.

Ze względów pandemicznych każda placówka ZPET zorganizowała ten dzień w swoim budynku. Zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa by mimo ograniczeń związanych z COVID-19, dzieci i młodzież mogły cieszyć się atrakcjami tych dni. Zabawy z okazji Dnia Dziecka trwały od 31 maja do 2 czerwca br.
 
Pomysłów na zadziwienie uczniów nie było końca – sportowego charakteru nadała szkolna wersja zawodów zatytułowana „Ninja Warrior ZPET Edition”. Rywalizacja podyktowana różnorodnymi konkurencjami była lekcją zdrowego współzawodnictwa, uczyła pokonywania własnych słabości oraz odkrywała wiarę we własne możliwości. Oprócz konkurencji sportowych  nie zabrakło zabaw sensoplastycznych, malowania twarzy, kreatywnego i barwnego tworzenia na elastycznej folii. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci i młodzieży była możliwość skorzystania z fotobudki – zdjęcia uwieczniły doskonałe humory uczestników zabawy. Nauczyciele wcielili się w postacie bajkowe, by świętowanie było jeszcze bardziej przyjemne i piękne. Możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, animacje z chustami Klanzy, ścieżki sprawnościowe urozmaicały każdą chwilę. Oprócz beztroskich zabaw nie zabrakło instruktażu pierwszej pomocy dzięki zaangażowaniu RESCUE ZDR. Uwieńczeniem gier i zmagań był poczęstunek – pieczone kiełbaski, pyszna grochówka, słodycze i lody. Pamiątką wspaniałej zabawy były wręczone dyplomy, medale oraz puchary.
 
Obchody Dnia Dziecka nie byłyby tak uroczyste, gdyby nie pomoc indywidualnych sponsorów oraz współpraca z wieloma instytucjami i ich wolontariuszami. Podziękowania należą się Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury, grupie RESCUE ZDR pod opieką Jarosława Tarnowskiego, panu Pawłowi Czerwonce, TKM Fotolustro oraz wolontariuszkom
z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
 
Gratulacje należą się wszystkim koordynatorom oraz osobom współuczestniczącym w organizacji Dnia Dziecka.

 

Tekst: Beata Liszniańska, Małgorzata Siluk – nauczycielki ZPET w Bobrowie

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona