Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealiści z LO w Złocieńcu w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach
13-09-2021

Licealiści z LO w Złocieńcu w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Data wydarzenia: 13-09-2021

Kacper Janiszewski, Dominika Krzemińska i Dominika Prabucka z klasy III LO o profilu matematyczno-ekonomicznym ZS Andersa, laureaci etapu wojewódzkiego, reprezentowali województwo zachodniopomorskie i powiat drawski w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Katowicach.

W finale konkursu, odbywającym się 7 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzięło udział 67. laureatów z 9. regionalnych finałów: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Konkurs składał się z dwóch części: testu i części ustnej. Po części pisemnej wyłoniono 25. najlepszych znawców podatków, którzy przystępowali do części ustnej. Do grona najlepszych zakwalifikowała się Dominika Prabucka, która ustnie odpowiadała przed komisją konkursową na pytania dotyczące systemu podatkowego w Polsce. To niewątpliwy sukces, zwłaszcza, że zdobywanie tak specjalistycznej wiedzy odbywa się w godzinach pozalekcyjnych, rozwijających zdolności i zainteresowania uczniów.
 
Finaliści złocienieckiego liceum wykazali się bogatą wiedzą z zakresu wszystkich podatków w kraju oraz zasad korzystania z prawa podatkowego. Zainteresowania młodzieży ekonomią są nieustannie rozwijane w Szkolnym Kole Ekonomicznym pod kierunkiem nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce, Grażyny Waneckiej.
 
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu był Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Ministra Finansów.

 

Tekst: Grażyna Wanecka, nauczycielka z ZS w Złocieńcu

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona