Konkursy dla uczniów szkół podstawowych w kaliskim Zespole Szkół
13-12-2021

Konkursy dla uczniów szkół podstawowych w kaliskim Zespole Szkół

Data wydarzenia: 13-12-2021

W dniach 7 i 8 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim zagościli wraz z opiekunami najlepsi uczniowie szkół podstawowych z trzech powiatów - drawskiego, choszczeńskiego i stargardzkiego.

We wtorek 7 grudnia rywalizowali w VII Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych pod Patronatem Starosty Drawskiego i III Regionalnym Konkursie Fizycznym dla Szkół Podstawowych, a w środę 8 grudnia w V Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego i V Regionalnym Konkursie Matematycznym.

W czterech konkursach wzięło udział łącznie 45 uczniów z siedmiu szkół podstawowych: dwóch z Choszczna, Drawna, dwóch z Drawska Pomorskiego, Ińska i Kalisza Pomorskiego. Rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie. Ostatecznie laureatkami i laureatami tegorocznych konkursów zostali: z języka angielskiego: I miejsce - Daria Skarzyńska, II miejsce - Dominika Piłat, obie ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Choszcznie, III miejsce - Gabriela Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Drawnie; z fizyki: I miejsce - Anastazja Pawełczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim, II miejsce - Adam Jurgiewicz, III miejsce - Kazimierz Szumowicz-Włodarczyk - obaj ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, z języka niemieckiego: I miejsce - Marta Gławdel,  II miejsce - Lidia Nowak, III miejsce - Amelia Buchajczyk, wszystkieze Szkoły Podstawowej w Drawnie, z matematyki: I miejsce - Bartosz Szatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Choszczna, II miejsce - Kacper Miszczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Choszczna, III miejsce - Piotr Sakowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Choszczna.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli im, we wtorek Starosta Drawski Stanisław Cybula, w środę Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz wraz z organizatorami i dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim. Samorządowcy i dyrektor szkoły pogratulowali laureatom sukcesów oraz wszystkim uczestnikom konkursów udziału w zmaganiach. Podziękowali także nauczycielom za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursów. Dyrektor Maciej Rydzewski zaprosił ósmoklasistów do kontynuowania nauki od września w kaliskim zespole szkół.
Gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów w nauce i rozwijaniu swoich pasji.

Konkursy zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski wczoraj i dziś”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego, realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”. Konkursy przygotowali nauczyciele kaliskiego liceum i technikum z pomocą uczniów: Magdalena Łojek, Magdalena Jarząbek, Zbigniew Jarząbek, Marta Kaczmarek, Mirosława Kacperska, Barbara Tuziak, Kamila Kulik, Zyta Bogacz, Danuta Stempień i Katarzyna Witek.

Dziękujemy Staroście Drawskiemu Stanisławowi Cybuli za objęcie patronatem konkursu z języka angielskiego oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczestników konkursów.

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim