Zmiana granic powiatu drawskiego – konsultacje społeczne zakończone!

Data wydarzenia: 23-12-2021

Starosta Drawski zawiadamia, że w terminie od 15 do 30 listopada 2021 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Drawsko Pomorskie i gminy Kalisz Pomorski, dotyczące zmiany granic administracyjnych powiatu drawskiego.

Konsultacje były przeprowadzone w formie ankiety konsultacyjnej (forma papierowa i elektroniczna), osobno dla gminy Kalisz Pomorski i osobno dla gminy Drawsko Pomorskie.

Konsultacje przeprowadzone zostały w związku z ponownym pismem Burmistrza Ińska (pierwsze pismo w 2017 r.), dotyczącym wyłączenia z terytorium powiatu drawskiego części obrębu ewidencyjnego Borowo z gminy Kalisz Pomorski i części obrębu ewidencyjnego Ziemsko  z  gminy  Drawsko Pomorskie  i włączeniu tych obszarów do gminy Ińsko.

Wyniki konsultacji:

Wpłynęło 2088 ankiet, z czego:
- 2068 osób sprzeciwiło się zabraniu części ziem z powiatu drawskiego i włączeniu ich do
  gminy Ińsko,
- 2 osoby były za zabraniem części ziem z powiatu drawskiego i włączeniem ich do gminy
  Ińsko,
- 3 osoby wstrzymały się od wyrażenia swojej opinii,
- 15 ankiet było nieważnych.

Starosta Drawski dziękuje wszystkim mieszkańcom powiatu drawskiego za wyrażenie swojej opinii w sprawie zmiany granic administracyjnych powiatu drawskiego.
Autor: Lidia Konwa, Naczelnik Wydziału Organizacynego