LIDER NGO Powiatu Drawskiego 2020

Data wydarzenia: 23-12-2021

Zarząd Powiatu Drawskiego na posiedzenie w dniu 21.12.2021 r. rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych powiatu drawskiego przyznając LIDERY NGO Powiatu Drawskiego 2020 i wyróżnienie w kategoriach:

• za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020;

tytuł LIDER NGO Powiatu Drawskiego 2020 otrzymuje Stowarzyszenie Żarek za projekt
 pn. „Maseczka dla ratownika i seniora”.
                Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują Stowarzyszenie Nasza Świerczyna za projekt pn.
                Projekt „Familijny" oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Broczynie za projekt pn. „Działania OSP
                Broczyno przeciw SARS-CoV-2”.

•          za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez młodą organizację zarejestrowaną w latach 2018-2020;
                tytuł LIDER NGO Powiatu Drawskiego 2020 otrzymuje Fundacja „Magia Serca” za inicjatywę Pomagamy kupić respiratory dla szpitali w województwie zachodniopomorskim”
Wyróżnienie dla Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „TEMPELBURG” za inicjatywy „Piknik Średniowieczny” w Czaplinku.

•           najwięcej pozyskanych środków z funduszy zewnętrznych z poza budżetu Powiatu Drawskiego:
           tytuł LIDER NGO Powiatu Drawskiego 2020 otrzymuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” łączna kwota pozyskanych środków finansowych 2 073 633,70 zł.
Wyróżnienie dla Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie” łączna kwota pozyskanych środków finansowych 92 000,00 zł.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29.12.2021 r. o godzinie 13:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim pl. Elizy Orzeszkowej 3.
Autor: Romana Kowalewicz