Ulica Kamienna w Czaplinku po przebudowie

Data wydarzenia: 31-12-2021

W dniu 16.12.2021 r. odbył się odbiór techniczny robót drogowych wykonywanych na ulicy Kamiennej w Czaplinku pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2000Z ul. Kamienna w Czaplinku km 0+000 – 0+483,22”.

Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim, przedstawiciele Gminy Czaplinek, Nadleśnictwa Czaplinek oraz główny wykonawcy firma „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A. odebrała roboty drogowe i przekazała przebudowany odcinek drogi do eksploatacji.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej nr 2000Z ul. Kamienna w Czaplinku. Uregulowano szerokości nawierzchni drogowej do minimalnej szerokości 6,0 m, przebudowano chodniki wzdłuż nawierzchni ulicy oraz wykonano zjazdy w zakresie pasa drogowego, odprowadzono wody opadowe i roztopowe poprzez wykonanie spadków podłużnych i poprzecznych nawierzchni do kanalizacji deszczowej.

Wartość zadania wyniosła 2.179.631,90 zł.  Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie w wysokości 1.019.714,03 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część inwestycji została wspólnie finansowana przez Nadleśnictwo Czaplinek, Gminę Czaplinek oraz Powiat Drawski.

Autor: Agata Szydłowska, Zarząd Dróg Powiatowych