Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkoły powiatowe w Rankingu Perspektyw 2022

Szkoły powiatowe w Rankingu Perspektyw 2022

Data wydarzenia: 13-01-2022

Kaliskie technikum zajęło w rankingu maturalnym 15 miejsce w kraju, natomiast w rankingu głównym techników uplasowało się na 108 miejscu w Polsce oraz na 6 miejscu w województwie zachodniopomorskim.

Już po raz dwudziesty czwarty miesięcznik „Perspektywy” przygotował Ranking Liceów i Techników, który został opublikowany 12 stycznia 2022 r.
Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych z roku szkolnego 2020/2021. W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników.
Bardzo dobre miejsce w rankingu pozwoliło Technikum Informatycznemu w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim na zdobycie prestiżowego wyróżnienia „Srebrnej Szkoły 2022”, potwierdzającego wysoką jakość kształcenia.
W rankingu wojewódzkim Liceów 2022 Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim zajęło 35 miejsce, natomiast Liceum Ogólnokształcące im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich 38 miejsce.

 

 

Tekst: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji; Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim

 

Autor: Powiat Drawski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona