Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sebastian Kaniewski otrzymał gratulacje

Sebastian Kaniewski otrzymał gratulacje

Data wydarzenia: 17-01-2022

W poniedziałkowy poranek 17 stycznia br. w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się 158. posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego.

Posiedzenie rozpoczęło się miłym akcentem - Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak i Starosta Drawski Stanisław Cybula złożyli gratulacje Sebastianowi Kaniewskiemu z Czaplinka, który został radnym I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Sebastian będzie reprezentował interesy młodzieży z powiatu drawskiego przed organami samorządu województwa i innymi instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz  współpracował z samorządami uczniowskimi szkół mających swoją siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego.

            Pierwsza sesja radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego odbyła się 4. stycznia 2022 roku w Szczecinie. W skład sejmiku weszło 30 radnych z różnych części Pomorza Zachodniego. Wybrani zostali na dwuletnią kadencję przez Zarząd Województwa spośród młodzieży zamieszkałej na terenie województwa zachodniopomorskiego, na podstawie pisemnej rekomendacji Komisji Wyborczej. Podczas pierwszej sesji Radni odebrali z rąk marszałka Olgierda Geblewicza akty powołania oraz złożyli ślubowanie.

 

Tekst: Alina Kasprzycka, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu

Autor: Powiat Drawski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona