Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

Data wydarzenia: 28-03-2022

W czwartek 24 marca 2022 r. w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny z Drawska Pomorskiego, Czaplinka i Kalisza Pomorskiego.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim trenowana przez Renatę Effenberg – Nawrot, natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim trenowana przez Andrzeja Pedrycza. Zwycięzcy będą reprezentować powiat drawski w zawodach regionalnych w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Szczecinie.

Kaliskie zawodniczki nie dały szans swoim rywalkom pokonując drużyny z Czaplinka 2:0 i Drawska Pomorskiego 2:1. Tym samym zostały mistrzyniami powiatu drawskiego i będą reprezentować powiat w finale rozgrywek w Szczecinie. Mistrzyniami powiatu drawskiego zostały: Wiktoria Jankowska, Hanna Pal, Paulina Abraś, Wiktoria Sosnowska, Gabriela Jarzębska, Sandra Drzewiecka, Oliwia Wołowiec, Aleksandra Kałużna, Maja Domerecka.

Zwycięska drużyna chłopców pokonała zawodników z Kalisza Pomorskiego 2:0  i drużynę z Czaplinka 2:0. Mistrzami powiatu drawskiego zostali: Gustaw Szumilas, Dominik Tkacz, Hubert Dawszewski, Michał Szczepański, Piotr Somrowski, Rafał Łuczak, Ignacy Oziero, Steven Ziarniewicz, Jakub Pietrasik, Jakub Kołodziejczyk.

Gratulacje i podziękowania za piękną grę należ się wszystkim uczestnikom.
Autor: Renata Effenberg-Nawrot, ZS w Kaliszu Pomorskim, korekta Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji