Dotacja na książki

Data wydarzenia: 30-03-2022

Wkrótce księgozbiór kilku bibliotek szkolnych ulegnie zwiększeniu dzięki dotacji otrzymanej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Powiat Drawski otrzyma dotację z Programu w wysokości 29.500 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego oraz zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Dotacja przeznaczona jest dla następujących szkół i placówek wychowania przedszkolnego:  Przedszkola Specjalnego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie – na kwotę 2.500 zł, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół   w Kaliszu Pomorskim – na kwotę 12.000 zł,  Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu – na kwotę 12.000 zł, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku – na kwotę 3.000 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 jest kolejna edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Priorytet 3 programu dotyczy zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. W ramach tego priorytetu szkoły mogą się starać o dofinasowanie na zakup nowości wydawniczych i wyposażenie bibliotek.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji