Zapraszamy na inaugurację sezonu turystycznego!

Data wydarzenia: 30-03-2022

Starosta Drawski Stanisław Cybula wraz ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem, Burmistrzem Szczecinka Danielem Rakiem oraz prezesem Szczecineckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Mariuszem Getką zapraszają na uroczystą inaugurację sezonu turystycznego 2022 na Pojezierzu Drawskim, która odbędzie się 7 kwietnia br., w Zespole Szkół w Czaplinku, przy ulicy Grunwaldzkiej 1, o godzinie 11.00.

Udział w tym wydarzaniu wezmą nasi parlamentarzyści, władze samorządowe województwa, powiatów i gmin oraz duże grono osób i instytucji, pośrednio i bezpośrednio związanych z turystyką.

Program inauguracji wygląda następująco:

1. Oficjalne otwarcie
  2. Prezentacje:
    1. Potencjał turystyczny powiatów drawskiego i szczecineckiego, przygotowane przez młodzież z Zespołów Szkół w Czaplinku i Szczecinku
    2. Rower miejski – alternatywny środek transportu i szansa na rozwój turystyki rowerowej
    3. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – atrakcja turystyczna i narzędzie dydaktyczne
  3. Wystąpienia gości specjalnych
  4. Prezentacja szkół Pojezierza Drawskiego, kształcących przyszłe kadry turystyczne
  5. Degustacja regionalnych wyrobów, prezentacja stoisk
  6. Panel dyskusyjny

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Czaplinku!

Autor: Mariusz Getka, Szczecinecka Regionalna Organizacja Turystyczna