Kaliskie siatkarki na podium zawodów regionalnych

Data wydarzenia: 01-04-2022

W czwartek 30 marca 2022 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyły się zawody regionalne w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęły licealistki z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, trenowane przez Renatę Effenberg–Nawrot.

W zawodach wzięły udział zwycięskie drużyny ze szkół średnich z powiatów: wałeckiego, łobeskiego, choszczeńskiego, drawskiego, ze Stargardu i ze Szczecina. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” i były na wysokim poziomie. Dostarczyły zawodniczkom wielu emocji. Dziewczęta zdobyły cenne umiejętności i doświadczenie. Po wyczerpujących meczach zawodniczki Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim zajęły zaszczytne trzecie miejsce w zawodach 1/4 finału Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej w Szczecinie.

Brązowymi medalistkami zostały: Wiktoria Jankowska, Paulina Abraś, Hanna Pal, Sandra Drzewiecka, Oliwia Wołowiec, Aleksandra Kałużna, Wiktoria Sosnowska, Gabriela Jarzębska, Maja Domerecka.

Gratulujemy kaliskim siatkarkom sukcesu i życzymy kontynuacji sportowej pasji.
Autor: Renata Effenberg, Nawrot, ZS w Kaliszu Pomorskim