Matura 2022

Data wydarzenia: 04-05-2022

W środę 4 maja 2022 r., tradycyjnie od języka polskiego rozpoczęły się egzaminy maturalne. Do matury w tym roku przystępują absolwenci trzyletniego liceum po gimnazjum oraz czteroletniego technikum również po gimnazjum, a także absolwenci szkół branżowych II stopnia.

Podobnie jak w ubiegłym roku maturzyści zdają tylko egzaminy pisemne, obowiązkowo z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym. Wszyscy maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Także w szkołach prowadzonych przez Powiat Drawski rozpoczęła się matura. W Zespole Szkół w Czaplinku do matury przystąpiło 37 tegorocznych absolwentów, w Zespole Szkół w Drawsku Pom. 67, w Zespole Szkół w Kaliszu Pom. 115, a w Zespole Szkół w Złocieńcu 23 absolwentów.

Połamania piór!

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji