Łączą nas drzewa

Data wydarzenia: 11-05-2022

W dniu 6 maja br na terenie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim przeprowadzona została akcja związana z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”. W tym dniu na terenie całej Polski (w 130 lokalizacjach) lokalne społeczności - młodzież, przedstawiciele samorządów i władz państwowych, zasadzili dziesiątki tysięcy młodych drzew.

W akcji udział wzięli etatowy członek Zarządu Powiatu Waldemar Włodarczyk, przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, przedstawiciele samorządów lokalnych, Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, nadleśnictw i kierownictwa RDLP w Szczecinku. Przy budynku Starostwa Powiatowego zasadzono symbolicznie 5 drzewek, w tym dniu odbyła się także konferencja w Centrum Kultury im. Eugeniusz Poniatowskiego, poświęcona roli drzew w przyrodzie.

Pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Autor: Karolina Podolska, Wydział Rozwoju i Promocji