Kolejne wycieczki w ramach „Poznaj Polskę”

Data wydarzenia: 23-05-2022

W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” w ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne wycieczki szkolne.

Uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku udali się w dniach 18-20 maja 2022 r. do Trójmiasta. Zwiedzili m. in. Westerplatte i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zespół pocystersko-katedralny w dzielnicy Gdańsk Oliwa, gdzie wysłuchali koncertu organowego i podziwiali piękne uliczki Gdańska wraz z przewodnikiem. W Gdyni zobaczyli ogromny port wraz z Skwerem Kościuszki i takie statki jak Dar Pomorza, Dragon czy Błyskawica. Dobrze bawili się także w Centrum Nauki Eksperyment w Gdańsku.

W piątek 20 maja 2022 r. także wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Malborka i Tczewa. Zwiedziły Muzeum Zamkowe w Malborku, natomiast w Tczewie - Muzeum Wisły.

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji