Egzaminy ósmoklasistów

Data wydarzenia: 24-05-2022

Dzisiaj zaczynają się egzaminy ósmoklasisty. Egzaminy te są obowiązkowe, co znaczy, że każdy uczeń musi do nich przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Ponieważ nie ma minimalnego progu punktowego wszyscy zaliczą egzaminy.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podejdą do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego wg kolejności: 24 maja, godz. 9:00 - język polski; 25 maja, godz. 9:00 - matematyka; 26 maja, godz. 9:00 - język obcy.

Wśród uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Drawski również są ósmoklasiści: w  Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie – 14 osób i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym – 9 osób.

Uczniowie, którzy z różnych względów nie mogą przystąpić do egzaminu w terminie głównym, mają szansę skorzystać z terminu dodatkowego w dniach 13-15 czerwca 2022 r.

Na wyniki trzeba poczekać do 1 lipca br.

Powodzenia!

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji