Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści na pikniku wojskowym w Wałczu

Kaliscy licealiści na pikniku wojskowym w Wałczu

Data wydarzenia: 24-05-2022

W sobotę, 21 maja 2022 r. czworo uczniów z klasy wojskowej i policyjnej liceum w kaliskim Zespole Szkół pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego, w ramach współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Szczecinku reprezentowało szkołę podczas pikniku wojskowego pn. „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Szkoła wzięła udział w wydarzeniu na zaproszenie Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku podpułkownika Zbigniewa Urbaniaka. Uczniowie wraz z opiekunem przygotowali i prowadzili stoisko promocyjne, na którym zachęcali młodsze koleżanki i kolegów do nauki w klasach mundurowych, a szczególnie w oddziale przygotowania wojskowego kaliskiego liceum, a później do kontynuacji wojskowej pasji podczas służby w szeregach Wojska Polskiego.

Kaliskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku oraz mediów. Uczniowie klas mundurowych, Oliwia Ambroziak z klasy 1c, Mikołaj Muryn z klasy 1b oraz Mateusz Chorąży i Jakub Stempel z klasy 3d odpowiadali na pytania dotyczące szkolenia wojskowego w liceum. Prezentowali także ofertę edukacyjną szkoły oraz wyposażenie używane przez kadetów oddziału przygotowania wojskowego.

Dziękujemy Szefowi Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku za zaproszenie i pomoc w przygotowaniu stoiska oraz możliwość zaprezentowania oferty edukacyjnej szkoły podczas pikniku wojskowego.  

 

Autor: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona