Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zwiedzali Wrocław i Warszawę

Zwiedzali Wrocław i Warszawę

Data wydarzenia: 27-05-2022

W tym tygodniu kolejni uczniowie wyruszyli w Polskę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Wrocław - stolica województwa dolnośląskiego, miasto 12 wysp i 112 mostów, od samego początku zachwyciła uczniów Zespołu Szkół w Czaplinku. W ramach trzydniowej wycieczki w dniach 23.05-25.05.2022 r. uczniowie zwiedzili m.in. Centrum Historii Zajezdnia. Jest to Ośrodek Pamięci i Przyszłości - przede wszystkim miejsce stałych i czasowych wystaw poświęconych powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. Zwiedzili także słynną wrocławską rotundę Panoramę Racławicką z oddziałem Muzeum Narodowego. W programie nie mogło zabraknąć wizyty w Hydropolis – multimedialnym centrum wiedzy o wodzie, gdzie w 7 stałych strefach tematycznych młodzież zobaczyła m.in. symulator śniegu, ogień z pary wodnej, batyskaf czy drukarkę wodną. Na Starym Mieście mieli okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce, kamieniczki Jasia i Małgosi, Jatki Wrocławskie oraz Uniwersytet Wrocławski.

Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim pojechali na ostatnią z czterech realizowanych wycieczek. Wycieczka do Warszawy odbyła się w dniach 24 – 26 maja 2022 r. W ciągu tych trzech dni młodzież zwiedziła wszystkie zaplanowane punkty, tj. autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego, Stare Miasto i Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum Powstania Warszawskiego, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik oraz Łazienki Królewskie. Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń, cali i zdrowi wrócili do Kalisza Pomorskiego. 

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

 

 

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona