Powrót patronki Matki Teresy z Kalkuty

Data wydarzenia: 30-05-2022

27 maja 2022 roku miała miejsce uroczystość inauguracji działalności American Heart of Poland w Szpitalu w Drawsku Pomorskim z udziałem przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gmin, Wojska Polskiego oraz wybitnych specjalistów ze środowiska lekarskiego.

Jednym z głównych elementów wydarzenia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej  poświęconej patronce Szpitala -  Matce Teresie z Kalkuty oraz symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę lądowiska. Otworzono nowoczesną Salę Hybrydową, która została wyposażona w cyfrowy angiograf  dostosowany do pracy ze stołem operacyjnym, umożliwia współpracę chirurgów naczyniowych, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów, a nawet neurochirurgów. Interdyscyplinarny zespół specjalistów dzięki zaawansowanej technologii może wspólnie prowadzić zabiegi na dużych naczyniach krwionośnych i na sercu. - Sala Hybrydowa otwiera zupełnie nowy rozdział w działalności drawskiego Szpitala.

Podczas spotkania przedstawiono plan transformacji Szpitala. Jednym z bardzo istotnych punktów planu jest budowa szpitalnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych – prace
w tym zakresie już są prowadzone. W trakcie  uroczystości  z udziałem lekarzy, pracowników, władz samorządowych, duchownych , zaproszeni wysłuchali deklaracji władz szpitala dotyczących planów funkcjonowania i rozwoju Szpitala, W tym dniu Grupa AHoP zaprosiła pacjentów, mieszkańców i wszystkich przybyłych,  na cykl bezpłatnych wykładów na temat profilaktyki i leczenia chorób serca, które miały miejsce w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim.

Przypomnijmy - Obecnie szpital w Drawsku Pomorskim dysponuje oddziałem ratunkowym, oddziałem intensywnej terapii i anestezjologii, oddziałem chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej - ortopedycznym, oddziałem ginekologiczno-położniczym, neonatologicznym, pediatrycznym, a także kardiologicznym z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego. Placówka posiada również własny POZ, Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną, pracownie i laboratorium diagnostyczne oraz zakład diagnostyki radiologicznej.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Drawskie Strony Internetowe

Autor: Jolanta Banaszek, Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych