Będzie remont stołówki szkolnej

Data wydarzenia: 31-05-2022

Powiat Drawski otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 80.000 zł na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

W ramach dotacji (80.000 zł) i wkładu własnego organu prowadzącego (58.000 zł) nastąpi doposażenie i poprawa standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej - kuchni i jadalni w Szkole Podstawowej Specjalnej w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Moduł 3 programu dotyczy wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnię) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

Ogólna kwota środków w całym okresie realizacji programu "Posiłek w szkole i w domu", czyli w latach 2019-2023, wyniesie 2,75 mld zł. Program jest finansowany ze środków budżetu państwa i jest realizowany we wszystkich województwach.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji