Dzień Dziecka w ZPE-T w Bobrowie

Data wydarzenia: 06-06-2022

Dzień Dziecka to impreza, która towarzyszy wychowankom Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie corocznie.

Ten dzień przypomina nam jak ważny jest uśmiech, beztroska i dobra zabawa. 1 czerwca  br., każda palcówka ZPE-T w Bobrowie świętowała ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło zabaw ruchowych, tańca i twórczych aktywności plastycznych. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa oraz słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów. Nadleśnictwo Świerczyna i Czaplinek zapewniło uczniom ciekawe konkursy o tematyce ekologicznej oraz nagrody. Dzięki zaangażowaniu strażaków i policjantów nie zabrakło pokazu wozów strażackich czy radiowozów. Miłą niespodzianką była wizyta Bractwa Miłośników Motocykli "Pancerny"  oraz spotkanie z nurkami z Grupy Poszukiwawczo Nurkowej WOPR  z psem ratownikiem. Zwieńczeniem wspólnych zabaw i przygód podczas Dnia Dziecka były kiełbaski z ogniska, słodycze i pyszne lody. Dzięki gościom i zaangażowaniu wszystkich członków szkolnej społeczności każdy mógł poczuć się tego dnia wyjątkowo.

Tak wyjątkowej oprawy nie byłoby bez pomocy sponsorów i sympatyków. Podziękowania płyną do: Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim, Rady Rodziców przy ZPE-T w Bobrowie, PSP w Drawsku Pomorskim, OSP Złocieniec i OSP Czaplinek, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Komisariatu Policji w Złocieńcu, Nadleśnictw Drawsko Pomorskie, Czaplinek i Świerczyna, Czaplineckiego Ośrodka Kultury, Regionalnego Centrum Kryzysowego w Drawsku Pomorskim, Firmy „Ekowind” Sebastian Byczkowski, Firmy Kabel-Technik-Polska Sp. z o.o. Drawsko Pomorskie, Grupy Poszukiwawczo-Nurkowej WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, Bractwa Miłośników Motocykli „Pancerny”.

Autor: M. Siluk, nauczyciel ZPE-T w Bobrowie