Czerwcowe wycieczki w ramach „Poznaj Polskę”

Data wydarzenia: 13-06-2022

Na trzydniową wycieczkę edukacyjną w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” wyruszyli licealiści z Zespołu Szkół w Złocieńcu. Wycieczka do Gdańska odbyła się w dniach 06-08 czerwca 2022 r.

Młodzież zwiedzała obóz koncentracyjny w Stuthofie, Westerplatte, Mierzeję Wiślaną oraz Krynicę Morską. Dzień drugi to doskonała lekcja historii w Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum Narodowym w Gdańsku. W ostatnim dniu zwiedzali Gdynię.

Wycieczki w ramach „Poznaj Polskę” odbyli także uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Uczniowie klas I-III w dniu 8 czerwca 2022 r. zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Muzeum w Koszalinie oraz brali udział w warsztatach rękodzielniczych w Zagrodzie Jamneńskej i zwiedzili Skansen Morski w Kołobrzegu. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy relaksowali się na plaży. Z kolei uczniowie klas IV-VIII 9 czerwca br. pojechali do Szczecina, gdzie odwiedzili Centrum Dialogu Przełomy oraz Muzeum Narodowe. Młodzież uczestniczyła także w przedstawieniu baletowym w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W dniach 8-10 czerwca br. uczniowie Technikum z ZS w Drawsku Pomorskim zwiedzali Warszawę i okolice. W pierwszym dniu odwiedzili Wilanów, Sulejówek oraz Stare Miasto w Warszawie. Drugiego dnia zwiedzali Muzeum Narodowe oraz Muzeum Wojska Polskiego. W ostatnim dniu wycieczki młodzież odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i Muzem Więzienia „Pawiak”. Nie zabrakło czasu na odpoczynek w pięknych Łazienkach Warszawskich.

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji