Ostatnia wycieczka przed wakacjami

Data wydarzenia: 17-06-2022

Złocienieccy licealiści w dniach 13-15 czerwca br. odbyli wycieczkę edukacyjną do Krakowa w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. To już ostatnia z zaplanowanych w tej edycji wycieczek.

W trakcie zwiedzania nie zabrakło lekcji historii podczas zwiedzania Kopca Kościuszki. Młodzież podziwiała panoramę miasta, a w Muzeum Figur Woskowych poznawała drogi do wolności z polskimi patriotami.
W programie wycieczki nie zabrakło Zamku Królewskiego na Wawelu, Sukiennic czy Domu Jana Matejki. Uczniowie byli również w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.
„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji