System „Pragma” w ZPE-T w Bobrowie

Data wydarzenia: 22-06-2022

Od 21 czerwca br., Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie wzbogacił się o nowe urządzenie - Pragma System.

Sprzęt został zakupiony z funduszy programu ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020; budżetu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku z filią w Kaliszu Pomorskim.

Pragma System to najwyższej jakości sprzęt do leczenia schorzeń takich jak: MPD - dziecięce porażenie mózgowe, SMA - rdzeniowy zanik mięśni, SLA - stwardnienie zanikowe boczne czy urazy cząstkowo-mózgowe. Pragma jest niezastąpiony w rehabilitacji pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Przy pionizacji zapewnia pacjentom poczucie komfortu
i bezpieczeństwa, eliminuje strach przed upadkiem, który często występuje u osób mających problemy z koordynacją ruchową, równowagą i orientacją.

Grupa nauczycieli i rehabilitantów miała możliwość uczestnictwa w szkoleniu z metod i sposobów pracy z urządzeniem. Zespół Pragma System w profesjonalny sposób przygotował część szkoleniową.
Autor: D. Staniszewska, nauczyciel ZPE-T w Bobrowie