Wakacje już za progiem!

Data wydarzenia: 28-06-2022

Zakończenie roku w ZPE-T w Bobrowie

W dniach 23 i 24 czerwca br. w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznychw Bobrowie odbywały się uroczystości zakończenia roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych i szkolnych. Z uwagi na wyjątkowość tej uroczystości, w czwartek swoje zakończenie miały grupy przedszkolne, w piątek – klasy szkolne. Każda z placówek ZPE-Tw Bobrowie przygotowała występy artystyczne z radosnym przesłaniem, iż wakacje są blisko. Podczas tych uroczystości pożegnano także absolwentów poszczególnych etapów edukacyjnych – z oddziałów zerowych, absolwentów klas ósmych, klas przysposabiających do pracy i klas branżowych pierwszego stopnia. Nie obyło się bez momentów pełnych wzruszeń. Są to chwile kiedy świadomość zmian jest nieuchronna, a uczniowie ruszają w dalszą drogę edukacji.
            Tradycyjnie, dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniami, nagrody za osiągnięcia szkolne oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Wszyscy uczniowie czekali na słowa – „Wakacje rozpoczęte!”.
            W uroczystościach w poszczególnych filiach uczestniczyli: w czwartek w Czaplinku gościł Zbigniew Dudor – Członek Zarządu Powiatu Drawskiego; w piątek w Drawsku Pomorskim Izabela Krężołek - Naczelnik Wydziału Edukacji, natomiast w Bobrowie, Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Złocieńca.

Autor: Małgorzata Siluk – nauczyciel ZPE-T w Bobrowie