Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

MATURA 2022

MATURA 2022

Data wydarzenia: 05-07-2022

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Wynika z nich, że egzamin z języka polskiego zdało 95 proc. zdających, z egzaminem z matematyki poradziło sobie 82 proc. maturzystów, a egzamin z języka angielskiego zdało 94 proc. zdających. Do egzaminu poprawkowego w sierpniu br. mogą podejść ci, którzy oblali tylko jeden przedmiot obowiązkowy. Grupa ta stanowi 15,5 proc. zdających.  Maturzyści, którzy nie zdali więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu (6,3 proc.), drugą szansę mają dopiero za rok.

W szkołach prowadzonych przez Powiat Drawski do egzaminu maturalnego przystąpiło 241 tegorocznych absolwentów. Maturę zdało 177 abiturientów. Egzaminu nie zdało 64 abiturientów, z czego 50 osób jest uprawnionych do poprawki w sierpniu br.
Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Podobnie, jak w ubiegłym roku, nie było obowiązkowych egzaminów ustnych.
Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.
Maturzyści swoje wyniki mogą sprawdzić na stronie wyniki.edu.pl. - mogą sprawdzać nie tylko ogólny wynik, ale również wyniki poszczególnych zadań.
 

 

 

Autor: Aneta Kuszmar, Wydział Edukacji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona