Powiat Drawski  z dotacją w wysokości 4 410 000,00 zł z Polskiego Ładu

Powiat Drawski z dotacją w wysokości 4 410 000,00 zł z Polskiego Ładu

Data wydarzenia: 18-07-2022

Powiat Drawski w ramach III naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (PGR) otrzymał dotację w wysokości 4 410 000,00 złotych.

Dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Drawski przebuduje budynek byłej kotłowni miejskiej na kuchnię i stołówkę oraz zaadaptuje poddasze internatu na potrzeby Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim.

Obiekt adaptowany to budynek kotłowni położony przy ulicy Rybackiej 6A w Kaliszu Pomorskim. Inwestycja polegać będzie na:

- kompleksowej przebudowie wszystkich pomieszczeń poprzez wyburzenie ścian wewnętrznych i dostosowanie obiektu do nowej funkcji tj. kuchni i stołówki,

- kompleksowej realizacji nowych instalacji wewnętrznych: elektrycznych, sanitarnych (wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, co, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji,

- wykonanie nowej stolarki okiennej i drzwiowej,

- wykonanie nowych posadzek, okładzin, ścian i tynków oraz elementów wykończeniowych,

- termomodernizacji obiektu poprzez ocieplenie poziome i pionowe,

- wyposażenie w nowe ciągi żywieniowe kuchni i stołówki,

- zagospodarowanie terenów wokół obiektu,

- likwidacja barier architektonicznych i dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Natomiast adaptacja nieużytkowego poddasza w internacie na nowe pokoje polegać będzie na przebudowie pomieszczeń poddasza i ociepleniu stropów, wykonaniu wszystkich nowych instalacji wewnętrznych, nowych posadzek, okładzin, ścian i tynków oraz elementów wykończeniowych, a także wykonaniu stolarki okiennej i drzwiowej oraz połaciowej, jak również modernizacji dachu wraz z ociepleniem.

Wysokość dofinansowania: 4 410 000,00 zł.

Szacowana wartość inwestycji: 4 500 000,00 zł.

Autor: Przemysław Radomski, Wydział Inwestycji