Pokazy gaszenia ognia i pierwszej pomocy - pierwsze wydarzenia

Data wydarzenia: 22-07-2022

9 lipca 2022 r. realizując zadanie ,,Pokazy gaszenia ognia i pierwszej pomocy" odwiedziliśmy festyn w miejscowości Żelisławie.

Uczestniczyli w nim również strażacy z terenu gminy Czaplinek: OSP Czaplinek i OSP Siemczyno. Jednostka z Czaplinka zorganizowała przejażdżkę na drabinie strażackiej, a ochotnicy z Siemczyna zaprezentowali sprzęt gaśniczy i pomogli zorganizować kąpiel w pianie dla najmłodszych uczestników naszych pokazów. Podczas wydarzenia dla dzieci stworzyliśmy stanowiska z przygotowanymi przez nas pokazami. na jednym ze stanowisk mieszkańcy mieli okazje w bezpieczny sposób ugasić pożar przy pomocy gaśnic wodnych, a na drugim otrzymać instruktaż z udzielenia pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED.
Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyliśmy był powiatowy wędkarski dzień dziecka w Broczynie, który odbył się 17 czerwca br.  Również nie zabrakło atrakcji dla uczestników tego wydarzenia, były to pokaz gaszenia ognia, pierwszej pomocy, wyścigi w alkogoglach, oraz piana party.
Autor: Kacper Lisiewicz, OSP Broczyno