„Pierwszy dzwonek”

Data wydarzenia: 02-09-2022

1 września cały Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie zebrał się tłumnie by powitać nowy rok szkolny 2022/2023.

Rozpoczęcie roku odbywało się w trzech placówkach ZPE-T: o godzinie 9:00 w Drawsku Pomorskim, 10:00 w Bobrowie, a o godzinie 11:00 w Czaplinku.

Uczniowie bardzo szczęśliwi wkroczyli w mury szkoły, witali się po wakacjach z uśmiechami na ustach. Dyrektor ZPE-T Krystian Ignacak, po odczytaniu listu od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli z okazji powrotu uczniów do szkoły, zainaugurował nowy rok szkolny. Uczniowie poznali swoich wychowawców, przedstawiona została również nowa kadra nauczycielska. Dyrektor podkreślił, że jest to szczególny rok, ponieważ obchodzimy w tym roku 50-lecie SOS-W, które odbędzie się 21września. Część oficjalną zakończono występami artystycznymi uczniów.

Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami zostali zaproszeni przez wychowawców do swoich klas.

Autor: Magdalena Owczarek, nauczyciel języka polskiego